[Wywiad] Robbie Wallace i pierwszy TD w karierze!

Jesteśmy już po pierwszym meczu w sezonie Polskiej Futbol Ligi. To doskonały moment na to by porozmawiać z jednym z najlepszych zawodników spotkania przeciwko Warsaw Eagles, którym jest Robbie Wallace.


Jak podoba Ci się w Bydgoszczy?

Bydgoszcz to piękne miasto nad rzeką, jest przyjemna pogoda, która z dnia na dzień jest lepsza. Bardzo mi się tutaj podoba, ponieważ przypomina mi część Nowego Jorku, w której mieszkałem.


Jak oceniasz organizację KS Bydgoszcz Archers?

Uważam, że to najlepiej zorganizowany klub w Polskiej Futbol Lidze. Od zarządu po trenerów czy wolontariuszy. Niczego nam nie brakuje, nie musimy się martwić nawet o najdrobniejsze sprawy. Mamy świetne warunki do tego by rozwijać się jako drużyna.


Jak ocenisz zawodników z którymi trenujesz na co dzień?

Zawodnicy mają wspaniałą radość z gry. Są zawsze otwarci i chętni do tego by podnosić swoje umiejętności. Po za boiskiem świetnie się dogadujemy, mimo że jestem tutaj od niedawna - czuję, że stworzyliśmy braterską więź.


Jak podsumujesz ostatni mecz? Zdobyłeś swoje pierwsze przyłożenie w karierze!

Ostatni mecz to był doskonały sprawdzian. Dowiedzieliśmy się gdzie jesteśmy i gdzie możemy dojść. Tak jak wcześniej powiedziałem, mamy duży potencjał, musimy mecz po meczu eliminować kolejne niedociągnięcia i zdobędziemy Mistrzostwo Polski. Przyłożenie smakuje dokładnie tak jak powinno - WSPANIALE! Jestem wdzięczny całej formacji defensywnej za to, że dają z siebie wszystko w każdej akcji i szczególnie Arkowi Cieślokowi za sprokurowanie fumble, bez którego by się to nie wydarzyło :)

Przed nami mecz z Kraków Kings - co o nich wiemy?

Królowie grają dynamicznie w ataku i mają dobrą grę biegową. Kluczem do tego meczu będzie kontrolowanie linii wznowienia, zatrzymywanie biegów i wywieranie ciągłej presji na rozgrywającym. Jeśli myślimy o zwycięstwie w tym meczu już od samego początku musimy zagrać twardo i w każdej akcji starać się odzyskać piłkę. Wszystko w naszych rękach.


Jak oceniasz drużyny występujące w Polskiej Futbol Lidze?

Obejrzałem kilka meczów PFL i nie obawiam się żądnej z drużyn, które rozegrały do tej pory swój mecz. Skupiam się na tym by nasza formacja wiedziała dokładnie co ma robić i byśmy wspólnie robili to najlepiej jak tylko potrafimy. Myślimy tylko o najbliższym przeciwniku, w tym roku każdy może wygrać z każdym, a porażka może zdarzyć się w dowolnym momencie.215 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon