[Wywiad] Osman Sulkiewicz - dyrektor, nowa wartość KS Bydgoszcz Archers1. Na czym polega rola dyrektora sportowego w klubie futbolu amerykańskiego?


Oj trochę tego jest:) Tak na poważnie to wszystkie sprawy sportowe; transfery, negocjacje kontraktów z zawodnikami i trenerami, ustalenia ligowe, terminarze, wyjazdy i wiele innych mniejszych i większych rzeczy.


2. Czy możemy mówić o profesjonalizacji klubu na przestrzeni ostatnich miesięcy?


Ostatnie lata pokazują, że idziemy w dobrą stronę. Drużyna juniorska świetnie się rozwija, powstała drużyna żeńska i sekcja minis. Seniorzy debiutują w najwyższej klasie rozgrywkowej. Warunki do gry ciągle się poprawiają a klub organizacyjnie zaczyna wyglądać coraz lepiej. To dobry prognostyk i jeśli utrzymamy tempo rozwoju to będziemy wtedy mówić o profesjonalizacji.


3. Jak prezentuje się pełna lista wzmocnień Archers?


Zagraniczni: Luke Zetazate QB, Archers Meril Zero RB, Braunschweig Lions Kadel King LB, Kuopio Steelers Andriey Filonchuk DL, Zubry Minsk Zhenya Efimenkau RB, Mets Krajowi: Jakub Krystecki OL, Seahawks Bartosz Klechowicz OL, Seahawks Mateusz Piernicki OL, Seahawks Jan Chojnowski OL, Seahawks Piotr Rudnicki WR, Seahawks Paweł Fabich WR, Seahawks Miłosz Góralski RB, Seahawks Arek Soberski DL, Seahawks Rafał Michoń LB, Seahawks Marcin Dubicki LB, Seahawks Grzegorz Piotrowski DB, Seahawks Kacper Karwowski DB, Seahawks Dawid Magrean DB, Seahawks Mateusz Poneta WR, Mets Przemysław Odzimek DB, Mets Błażej Patynowski RB, Greenducks Kuba Kapiwąs LB, Angels Piotr Fafiński LB, Angels Patryk Gabrychowicz DL, Angels Wojciech Perz DB, Wataha


4. Jak wiele do gry Archers wniosą nowi zawodnicy?


Lista wzmocnień jest długa dlatego nie będę nic mówił personalnie o zawodnikach, sezon pokaże kto ile wniesie do drużyny. Ten zespół potrzebował nowej wizji, świeżej krwi, zawodników z doświadczeniem pozwalających na zwiększenie rywalizacji i polepszaniu swoich umiejętności. Drużyna i zawodnicy cały czas muszą się rozwijać, futbol i sport nie lubią stagnacji.


5. Ilu zawodników liczy pierwszy zespół?


Na ten moment to 50 zawodników licząc z kilku zawodników drużyny juniorskiej, którym damy szanse gry w następnych meczach.


6.Czy opóźniony z powodu pandemii sezon to w obliczu tylu transferów kłopot czy szansa? Dlaczego?


Zdania były podzielone ale ja uważam, że to była dla Nas szansa. Dopieliśmy w czerwcu i lipcu kilka transferów i wypełniliśmy luki w drużynie. Dodatkowy czas mogliśmy też poświęcić na zgranie co na pewno zaowocuje w tym sezonie.


7.Zawodnicy maja za sobą okres przygotowawczy. Jak on wyglądał i jak oceniasz przygotowanie zespołu do pierwszego meczu?


Po 3 miesiącach wróciliśmy do treningów i początkowo zaczęliśmy od 2 tyg rozruchu. Z każdym następnym tygodniem już było lepiej. Frekwencja na treningach stale się powiększała. W sierpniu weszliśmy na pełne obroty i mimo, że nie graliśmy z powodu braku rywali spotkań sparingowych jesteśmy po 2 campach weekendowych. Morale i motywacja w drużynie rośnie, zgranie drużyny wygląda coraz lepiej i głęboko wierzę, że pokażemy się z dobrej strony w meczu otwarcia.


8.Jakie cele stawiamy sobie w sezonie 2020?


Myślę, że awans do fazy playoffs jest bardzo realny ale póki co skupiamy się na najbliższym spotkaniu.
293 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon