[WYWIAD] Jestem zachwycony! Jake Schimenz w Bydgoszcz Archers

Zaktualizowano: 23 kwi 2021

Daliśmy naszym zagranicznym wzmocnieniom czas na aklimatyzację i poznanie drużyny. Dziś wracamy do cyklu wywiadów, który przybliży Wam nieco samych zawodników jak i projekt #Archers2021 Zapraszamy!


Jesteś w Bydgoszczy już jakiś czas. Jak czujesz się w Polsce?

Jestem oczarowany pięknem tego miasta! Mamy tutaj świetne boisko, w pełni wyposażoną siłownię, eleganckie centra handlowe, a wiele restauracji serwujących pyszne jedzenie jest tuż przy moim mieszkaniu.


Jak oceniasz KS Bydgoszcz Archers jako organizację?

Archers zadbali o mnie już od pierwszego dnia pobytu w Polsce. Sprawili, że czuję się bezpiecznie i jestem szczęśliwy, klub jest pełen ludzi chcących pomóc - czy to w sprawach związanych ze sportem jak i codziennym życiem.


Jak oceniasz zawodników, z którymi spotykasz się na treningach?

Jestem pod wielkim wrażeniem futbolowej inteligencji, jaką mają zawodnicy w Polsce. Niesamowicie szybko się uczą i akceptują wszelkie zmiany jakie wprowadziłem po to by nasza ofensywa stanowiła jedność. Szczerze mówiąc czuję się jakbym grał ramię w ramię z członkami rodziny, jestem ogromnie wdzięczny za taką możliwość.


Jesteś koordynatorem ofensywy. Jaki styl będzie miał atak naszej drużyny?

Mamy zamiar stale podkręcać tempo, z meczu na mecz grać coraz szybciej. Patrząc na drużyny grające w Polsce - to będzie nasza duża przewaga. Bardzo mocno zwracam uwagę na szczegółowe wykonanie zagrywki, na każdym treningu stawiamy na to mocny akcent i nie spoczniemy dopóki nie osiągniemy perfekcji.


Jako rozgrywający masz nieoceniony wpływ na grę. Jakim typem rozgrywającego sam byś siebie określił?

Jestem typem rozgrywającego, który na pierwszym miejscu stawia drużynę. O wiele bardziej mnie cieszy przyłożenie zdobyte przez kolegę z drużyny niż moje własne. Uwielbiam dostosowywać się do tego co prezentuje defensywa przeciwnika, jestem rozgrywającym który szybko dostosowuje się do warunków i szuka przewag tam gdzie to możliwe. Na polskich boiskach taka elastyczność przyniesie wiele dobrych momentów.


Oglądałeś pierwszą kolejkę PFL? Jak oceniasz naszych nadchodzących rywali?

Obejrzałem pierwszą kolejkę PFL1 oraz wszystkie mecze zeszłego sezonu. Nie zdradzę wiele, ale jestem podekscytowany możliwością gry w Polsce. Są tutaj dobre drużyny z dużą ilością wyróżniających się zawodników. To wspaniałe móc rywalizować z nimi na jednym boisku.


Jakie są Twoje oczekiwania względem sezonu Polskiej Futbol Ligi?

Moje oczekiwania skupiają się na kolejnym przeciwniku. Każdy mecz niesie z sobą inne problemy do rozwiązania, najważniejszy jest ten następny. Moją rolą jako rozgrywającego jest wykonać swoją pracę możliwie najlepiej oraz sprawić by wszystko zależało od nas. Od początku sezonu chcemy mieć wszystkie karty we własnych rękach. Oczekuję, że jako drużyna będziemy realizować plan na każdy kolejny mecz i to pozwoli nam w skupieniu kroczyć przez sezon.


Pierwszą okazję do zobaczenia Jake'a w akcji będziecie mieli już w sobotę 24.04 o godz. 16:00 - link do transmisji znajdziecie na naszym profilu Facebook.235 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon