[WYWIAD] Arek Cieślok - cele, ambicje, wyzwania

Zaktualizowano: 23 kwi 2021

Projekt #Archers2021 to kolejne wyzwanie przed jakim stoi nasz klub. Nowi zawodnicy, nowi trenerzy. Występy w najwyższej klasie rozgrywkowej to najważniejsze wyzwanie dla naszego klubu. Z tej okazji raz w tygodniu przedstawimy Wam krótkie rozmowy z najważniejszymi elementami naszej futbolowej układanki. Aby przeprowadzić wywiad interesujący dla naszych kibiców poprosiliśmy naszych kibiców o zadawanie pytań, wybraliśmy najciekawsze z nich. Z tego miejsca zachęcamy do zadawania kolejnych.

Dlaczego zamieniłeś Warsaw Mets na Bydgoszcz Archers?


Długo biłem się z myślami, gdzie grać w sezonie 2021. Jednak przez pandemię, sezon w Warszawie nie wyglądał tak jak miał wyglądać. Tylko jedna wygrana w sezonie - na sam koniec, to nie to czego oczekiwałem. Byłem rozczarowany, ale starałem się grać na 110% w każdym meczu. Do tego doszły dojazdy na trening, 400km w jedną stronę, To był bardzo wymagający sezon dla mnie i moich najbliższych. Podjąłem decyzję, by zagrać w Archers, dlatego, że są bardzo dobrze działającą organizacją i ciągle stają się lepsi. Do tego główny trener, Daniel Piechnik, którego bardzo dobrze znam i wiem, że jego zaangażowanie i ciężka praca, spowodują, że drużyna wejdzie na wyższy poziom sportowy. W Bydgoszczy są bardzo perspektywiczni zawodnicy, głodni gry i zwycięstw. No i zaciąg z Trójmiasta, chłopaki, z którymi ramię w ramię zdobywałem Mistrzostwa Polski . Wspólne dojazdy na pewno nie będą tak męczące. Wiem, że niektórzy z Warsaw Mets, są rozczarowani moją decyzją, ale mam nadzieję, że nie czują do mnie urazy i bardzo im dziękuję za ten sezon. Za wszelką pomoc w każdej dziedzinie, bardzo to doceniam.


Jakie cele stawiasz sobie na sezon 2021?


Nie będę mówił, że celem jest finał. Celem jest wygrać mecz inauguracyjny, a potem kolejny. Innym celem jest również pomoc chłopakom z linii defensywnej, na tyle, na ile będę tylko mógł. Chcę, aby nasza linia dominowała w tym sezonie. No i chciałbym poobijać troszkę rozgrywających, ile tylko się da


Jak osiągnąć formę oraz poziom umiejętności, którym aktualnie dysponujesz?


Miło widzieć takie pytanie. Jednak u mnie pod względem formy i umiejętności jest jeszcze dużo do poprawy. Na pewno ciężką pracą można osiągnąć wszystko. Od najmłodszych lat jestem związany ze sportem, zawsze miałem surowych, wymagających trenerów i to oni mnie nauczyli ciężkiej pracy. Natomiast w futbolu trafiłem na takich trenerów i zawodników, którzy pomogli mi zostać jednym z najlepszych zawodników w kraju. Starałem się z każdego treningu wyciągnąć maksimum i tego się trzymam.


Jak oceniasz Bydgoszcz Archers na tle innych klubów w których występowałeś?


Jak już wcześniej wspomniałem, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym, Bydgoszcz Archers podnosi swój poziom. Widać duże ambicje i chęci do ciężkiej pracy. Nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka i wspólnej pracy.


W perspektywie sezonu 2021 planowany jest mecz z Warsaw Mets. To będzie dla Ciebie normalny mecz, czy jednak udało Ci się związać emocjonalnie z klubem i zawodnikami ze stolicy?

Oczywiście, że jakaś więź między nami powstała, mimo tego, że tylko dojeżdżałem do Warszawy. Fajnie będzie się spotkać znowu, chwilę pogadać, ale jak usłyszę pierwszy gwizdek, to nie będzie żadnej taryfy ulgowej na boisku.


Jak wyglądają Twoje przygotowania do sezonu?


Zawsze staram się przygotować jak najlepiej do sezonu. Mimo ograniczeń jakie teraz mamy, jestem w stanie realizować swój plan treningów siłowych. Na dniach zaczynamy również treningi na boisku, czego nie mogę się bardzo doczekać. Więc można powiedzieć, że póki co wszystko idzie zgodnie z planem i z tego jestem zadowolony.


W grafice wykorzystaliśmy zdjęcie Moniki Sobczak.

Dziękujemy!

335 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon