[WYWIAD] Musimy myśleć o TOP3 - Osman Sulkiewicz o pracy w Archers

Budowanie solidnego zespołu to proces, na który niewiele klubów może sobie pozwolić. Osman Sulkiewicz, dyrektor sportowy Archers postawił sobie za cel stworzenie mocnej drużyny w Bydgoszczy. Gdzie jeszcze szukać wzmocnień? Jakie są cele i możliwości drużyny jaką zbudował?


1. Za nami dość krótki offseason. Poczynionych zostało jednak wiele ruchów za które m.in. byłeś odpowiedzialny. Jakie zmiany wprowadziłeś w Archers przed sezonem 2021?

Najważniejszym wzmocnieniem Archers w tym offseasonie to sprowadzenie do sztabu trenerskiego Daniela Piechnika. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia i wspólnej wizji jak powinni wyglądać Archers w tym roku i w przyszłości. Daniel jest bardzo wymagający jako Trener główny ale wprowadza genialną atmosferę i świetnie motywuje zawodników do ciężkiej pracy. Za nami najlepszy okres przygotowań do sezonu w historii bydgoskiej drużyny. Kolejną zmianą to transfery zawodników, którzy idealnie uzupełnili braki widoczne w ubiegłym roku. W tym offseasonie podczas poszukiwań postawiliśmy na jakość ale też charakter samych zawodników.


2. Mecz już w sobotę o 16:00 teraz już wszystko w rękach i nogach zawodników oraz trenerów. Jaki zespół Archers oddałeś do prowadzenia Danielowi Piechnikowi?

Na pewno bardziej doświadczony niż przed rokiem. Wielu zawodników stawiało pierwsze kroki w najwyższej klasie rozgrywkowej i po sezonie wiedziało ile pracy przed nimi. Jak wspominałem wielokrotnie dla wielu był to bodziec do ciężkiej pracy w offseasonie. Najważniejsi zawodnicy pozostali w drużynie co na pewno ułatwiło nam proces budowania drużyny, która ma walczyć o najwyższe cele.


3. Jakie są mocne strony zespołu? Czym Archers będą wyróżniać się na tle pozostałych zespołów?

Przygotowanie taktyczne, egzekucja zagrywek i dyscyplina w grze. Wierze, że to będzie kluczowe dla naszego sezonu.


4. Na czym będzie polegała Twoja praca w trakcie sezonu?

W sezonie zajmuje się sprawami organizacyjnymi, wciąż szukamy nowych rozwiązań i pomysłów by nasza organizacja dobrze się rozwijała. W dniu naszych domowych spotkań przejmę role realizatora streamów, które wejdą na wyższy poziom już od naszego pierwszego meczu domowego z Kraków Kings 1. maja. Jest to jeden z priorytetów klubu, chcemy by kibice, którzy przez pandemie nie mogą pojawić się na stadionie mieli możliwość obejrzenia jak najlepszej transmisji.


5. Czy już myślisz o stawianiu kolejnych kroków naprzód? Na jakich polach należy szukać wzmocnień by Archers się rozwijało sportowo?

Wciąż szukamy nowych, młodych i ambitnych zawodników. Każdy może przyjść do naszej drużyny i się sprawdzić. W Bydgoszczy są fantastyczne warunki do rozwoju zawodników w futbolu amerykańskim. Kluczowym aspektem jest nasza drużyna juniorska, którą świetnie prowadzi Stanisław Pawlak. Już w tym roku zobaczymy kilku juniorów, których powoli będziemy wprowadzać w dorosły futbol.


6. Wszyscy typują nasz zespół jako ekipę z TOP3 PFL1, zgadzasz się z nimi?

Po ostatnim debiutanckim sezonie zajęliśmy 4 miejsce. W nadchodzącym nie ma z nami już wrocławskich Panthers, którzy zagrają w EFL. Musimy myśleć o TOP3. Chcemy dalej się rozwijać sportowo i musimy patrzeć do góry. Pamiętajmy jednak, że każda z drużyn też chce znaleźć się w czołówce dlatego musimy ciężko pracować każdego dnia i na każdym meczu by zapracować sobie na to miano.


Najbliższa okazja do sprawdzenia KS Bydgoszcz Archers w boju już w sobotę 24.04 o godz. 16.00






287 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon