Warsaw Eagles lepsi od Bydgoszcz Archers w meczu na szczycie

W rozegranym w ostatnią sobotę (18.05) meczu Europejskiej Super Ligi futboliści amerykańscy Bydgoszcz Archers zmierzyli się w Sulejówku z liderem tabeli, Warsaw Eagles.

Oba zespoły przed tym meczem nie doznały porażki w tym sezonie rozgrywkowym, więc jasne było, że zawodnicy dołożą wszelkich starań, by podtrzymać swoją passę. Zdecydowanym faworytem meczu była drużyna z Warszawy, zeszłoroczny triumfator rozgrywek o Mistrzostwo Polski, ale to bydgoscy futboliści lepiej weszli w mecz, już w pierwszej kwarcie zdobywając przyłożenie za sprawą duetu Luke Zetazate (rozgrywający) i Mikołaj Obrębski (odbierający).Pierwsza połowa meczu toczyła się pod znakiem zaciętej rywalizacji, którą ostatecznie przeważyli na swoją korzyść zawodnicy z Warszawy, schodząc na przerwę z prowadzeniem 13:9 po zdobyciu przyłożenia i dwóch celnych kopnięciach na bramkę. W drugiej połowie broniący tytułu mistrzowskiego Eagles zwarli szeregi i zdobyli dalsze punkty, na które pod koniec trzeciej kwarty odpowiedział Luke Zetazate, tym razem obsługując celnym podaniem Kubę Kubackiego.


Nie wystarczyło to jednak do odwrócenia losów meczu, a czwarta kwarta przebiegła pod całkowitą kontrolą gospodarzy, którzy zasłużenie wygrali 30:16. Trenerzy i zawodnicy Warsaw Eagles w pomeczowych wypowiedziach podkreślali jednak, że zawodnicy Archers zaprezentowali dobry, wymagający i fizyczny futbol, a wysoka pozycja w tabeli bydgoskiego zespołu w pełni odzwierciedla ciężką pracę włożoną w przygotowanie do sezonu przez podopiecznych trenera Mateusza Marciniaka.


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon