Terminarz rozgrywek 2020


Znamy terminarz rozgrywek Archers Bydgoszcz w Lidze Futbolu Amerykańskiego


Wiadomo już, kiedy bydgoska drużyna futbolu amerykańskiego Archers wybiegnie na boiska w sezonie 2020. Przełożone z wiosny rozgrywki rozpoczną się dla Łuczników 6 września wyjazdowym meczem w Warszawie z tamtejszymi Mets. Następnie miłośnicy futbolu będą mogli podziwiać na stadionie przy ulicy Słowiańskiej 7 starcie bydgoszczan z Mistrzami Polski z 2018 roku, drużyną Lowlanders Białystok. Ten mecz zaplanowany jest na 19 września.

W kolejnych spotkaniach Archers zmierzą się kolejno z Silesia Rebels (mecz domowy) oraz z Panthers Wrocław i Tychy Falcons (mecze wyjazdowe).


Bydgoska drużyna ambitnie podchodzi do tegorocznych rozgrywek. Łucznicy znaleźli się w gronie sześciu drużyn, które zdecydowały się na rozegranie sezonu w formule jedenastoosobowej. Pozostałe 15 drużyn zgłoszonych do tegorocznych zmagań w ramach Ligi Futbolu Amerykańskiego zagra swoje mecze w składach dziewięcioosobowych. Wśród zawodników Archers zobaczymy w tym sezonie po raz kolejny kanadyjskiego rozgrywającego Luke'a Zetazate, natomiast działaczom klubu udało się namówić do reprezentowania bydgoskich barw wielu utalentowanych i doświadczonych zawodników, takich jak między innymi biegacz Zhenya Efimenkau czy liniowi Jakub Krystecki i Andrei Filanchuk. Warto wspomnieć także o tym, że do sztabu trenerskiego drużyny dołączył defensywny koordynator Gawin Campbell, poprzednio pracujący jako trener główny w portugalskiej drużynie Paredes Lumberjacks. Klub zapowiada, że to jeszcze nie koniec wzmocnień przed nadchodzącym sezonem.


Futbolowe emocje zawitają do Bydgoszczy już pod koniec sierpnia. Równolegle z rozgrywkami seniorskimi, do rywalizacji przystępuje także drużyna młodzieżowa Archers. Młodzi Łucznicy rozegrają swoje pierwsze mecze w sezonie na boisku domowym, podejmując 29 sierpnia w derbowym pojedynku Angels Toruń, by następnie tego samego dnia zmierzyć się także z juniorami Warsaw Mets.


Warto obserwować fanpage drużyny Archers Bydgoszcz na Facebooku, gdyż publikowane są tam regularnie informacje i ciekawostki z życia drużyny, można tam też dowiedzieć się jak dołączyć do poszczególnych sekcji zespołu (drużyna minis, juniorska, kobieca i seniorska).

https://www.facebook.com/BydgoszczArchers

117 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon