Sezon 2020 się nie odbędzie? Wywiad z Maciejem Kalinowskim

Zaktualizowano: 16 maj 2020


W związku z trudną sytuacją, która związana jest z kwarantanną rozgrywki futbolu amerykańskiego w Polsce stanęły pod znakiem zapytania. KS Bydgoszcz Archers odesłało swoich zagranicznych zawodników do domu by mogli spędzić ten czas z rodzinami. Czy sezon 2020 stanął pod znakiem zapytania? O tym rozmawiamy z prezesem Archers Maciejem Kalinowskim.


Jak wygląda sytuacja klubu w obliczu kwarantanny?

Niewątpliwie mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu. Wszystkie działania, w tym kwarantanna zostały podjęte bardzo gwałtownie i nie mieliśmy czasu na przygotowanie planu B. W pełni zgadzamy się z decyzją władz w tym zakresie i mamy ogromną nadzieję, że sytuacja wróci do normy. Póki co treningi naszych grup zostały zawieszone. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami miasta oraz instytucjami sanitarnymi. Na pewno wznowimy treningi jak tylko będzie taka możliwość.


Wczoraj została podana decyzja o odesłaniu zagranicznych wzmocnień, skąd taka decyzja?

Mamy do czynienia z trudnym okresem. Dziś nie wiemy czy i kiedy wznowimy rozgrywki. Tak naprawdę do zależy od całego społeczeństwa i jego zdyscyplinowania. Podjęliśmy tę niewątpliwie trudną decyzję w trosce o naszych zawodników. Aktualnie byli w zawieszeniu, bez możliwości trenowania, spotykania się z ludźmi, tysiące kilometrów od własnych domów. Postanowiliśmy rozwiązać tę sytuację w sposób jasny i klarowny. Wysłaliśmy ich do domu, mamy nadzieję, że niedługo do nas wrócą.


Co z pozostałymi wzmocnieniami na sezon?

Wszyscy zawodnicy zadeklarowali chęć powrotu na treningi. Aktualnie cała drużyna przebywa we własnych domach. Otrzymali od trenerów dyspozycję oraz plany treningowe tak aby jak najlepiej przygotować się do powrotu na boisko. Trenujemy indywidualnie, futbol to nasze życie. Ciężko jest nam z niego zrezygnować z dnia na dzień zwłaszcza kiedy planujemy rozegrać najlepszy sezon w historii Archers.


Rozgrywki zostały zawieszone do odwołania, kiedy to zawieszenie zostanie zdjęte i czy sezon 2020 się odbędzie?

To jest tak naprawdę pytanie do władz ligi oraz do epidemiologów. Na pewno prędzej czy później wrócimy do życia, do trenowania, do grania. Dochodzą do nas sygnały, że do trenowania wrócimy na przełomie kwietnia i maja. Aby rozgrywki mogły się odbyć na pewno potrzebujemy okresu przygotowawczego. Realnie rzecz biorąc sezon nie powinien zacząć się wcześniej niż w czerwcu. Ta data może zostać przesunięta w związku z trudną do przewidzenia sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz poza jego granicami.


To niewątpliwie trudny do zaakceptowania scenariusz. Jak klub sobie z nim poradzi? Czy to zagraża funkcjonowaniu organizacji?

Zarząd pracuje pełną parą by poukładać możliwie jak najwięcej rzeczy w tym trudnym czasie. Tutaj chciałbym wyrazić ogromne słowa podziękowania dla naszych sponsorów firmom MAXIMA oraz MAGRA i Miastu BYDGOSZCZ za ogromne wsparcie. W tej trudnej sytuacji widzimy, że łączą nas niezwykłe relacje i nasz klub w obliczu takiego kryzysu na zewnątrz może czuć się bezpiecznie. Wierzymy, że sytuacja szybko się poprawi i ekonomiczne skutki spowolnienia nie dotkną naszych sponsorów oraz partnerów.400 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon