Przedsezonowy wywiad z Mateuszem Marciniakiem - HC KS Bydgoszcz Archers

Zaktualizowano: 16 maj 2020


Ostatnie tygodnie to dość burzliwa sytuacja kadrowa w naszej drużynie. Nie ma tygodnia w którym nie opublikowaliśmy przynajmniej kilku nowych nazwisk w szeregach bydgoskich łuczników. Sytuacja zaczyna się stabilizować. Do pierwszego meczu został niewiele ponad miesiąc. Zapraszamy na przedsezonowy wywiad z trenerem głównym naszej drużyny Mateuszem Marciniakiem.


1. W ostatnim czasie w składzie Archers pojawiło się wielu nowych zawodników - czy lista jest już zamknięta ? Lista wzmocnień zagranicznych jest już oficjalnie zamknięta. Dołączyli do nas: rozgrywający Luke Zetazate, Linebacker Oscar Scott. Skład obcokrajowców zamyka nasz wschodni sąsiadi Zhenya Efimenkau, który zagra na pozycji biegacza. Wśród zawodników krajowych nadal trwają negocjacje, W ostatnich tygodniach przyjechało do nas wielu polskich zawodników z ościennych klubów. W związku z tym, że lada dzień zaczynamy ostatnią fazę przygotowań do sezonu nie będziemy przeciągać tych rozmów i liczymy na sprawne domknięcie tego "okna transferowego".

2. To będzie najbardziej wymagający sezon w historii Archers. Jak patrzysz na to jako trener główny ? Ogromne wyzwanie, ale przede wszystkim odpowiedzialność. Chciałbym bardzo, żebyśmy byli zaskoczeniem dla wszystkich i godnym rywalem. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań by poprzeczka, którą sobie zawiesiliśmy wędrowała coraz wyżej. Do pierwszej Ligi Futbolu Amerykańskiego wchodzimy jako beniaminek, to naturalne że w każdym meczu to my będziemy starali się przejąć inicjatywę i sprawić możliwie jak najwięcej niespodzianek.

3. Archers są po wielu wzmocnieniach. Na co stać dzisiaj Twój zespół i czego spodziewasz się po nim w nadchodzącym sezonie? Drużyna rośnie w siłę z każdym kolejnym tygodniem, co bardzo cieszy. Z każdą jednostką treningową widać postęp. Zawodnicy wykonują nowe, lepsze ćwiczenia podnoszące ich umiejętności. Wiemy jakie są nasze słabe strony i gdzie musimy najbardziej pracować. Nie można spodziewać się samych pozytywnych rzeczy, trzeba być realistą. Jednego jesteśmy pewni, że w kwietniu na boisko wybiegną zawodnicy, którzy będą przygotowani najlepiej jak tylko mogli. Naszym celem jest sprawienie niespodzianki i postaramy się zacząć sezon w dobrym tonie.

4. Przeszliśmy z PLFA bezpośrednio do LFA1 - jak zareagował na to zespół w tym sztab szkoleniowy? Reakcja była pozytywna bo każdy z nas szukał większego wyzwania czy motywacji. Nieważne z kim gramy czy gdzie, liczy się to, żeby wygrać każdy kolejny mecz. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona najlepszych drużyn w Polsce. Granie z drużynami zza naszej wschodniej granicy było dla nas ciekawym wyzwaniem - organizacyjnym i sportowym. To nas utwierdziło w przekonaniu, że jesteśmy gotowi na każde wyzwanie jakie stanie przed nami.

5. W składzie trenerskim i zawodniczym zaszło w tym roku sporo zmian. Czy możemy spodziewać się czegoś nowego w grze Archers? Co nowego uda się wprowadzić do gry? Na pewno będzie to nowa jakość naszego zespołu, jest tu wielu utalentowanych zawodników, którzy chcą się sprawdzić z najlepszymi. Dzięki temu, że w znaczącym stopniu uzupełniliśmy skład nasza gra będzie bardziej urozmaicona. Doszli do nas zawodnicy o nowych umiejętnościach i chcemy to wykorzystać. Nie oczekiwałbym jednak wielkiej rewolucji. Naszym celem jest rozwój organiczny. Mamy długoterminowy plan rozwoju klubu i naszej dyscypliny w Bydgoszczy i zależy nam na tym by ocenia nas w szerszym spektrum.

6. Na jakim etapie są przygotowania do sezonu? Jak wygląda frekwencja i zaangażowanie zawodników ? Niedługo wkraczamy w ostateczną fazę przygotowań. Przed nami szereg mini zgrupowań i meczów sparingowych. Realizujemy większość założeń planu treningowego. Na tym etapie przygotowań do sezonu satysfakcjonująca dla mnie byłaby jedynie 100% frekwencja, a taką niestety na ten moment nie możemy się pochwalić. Jednak zaangażowanie zawodników i ich rywalizacja dodatkowo napędza każdego zaangażowanego w projekt #Archers2020

7. Sezon otwieramy meczem z Armią Poznań. Czy już zaczęły się przygotowania taktyczne do meczu otwarcia ? Jeśli nie to kiedy będziemy gotowi na to starcie? Na nasz pierwszy mecz inauguracyjny w sezonie zasadniczym będziemy gotowi po campach i spotkaniach towarzyskich. Nie wybiegamy za daleko w przyszłość. Dziś liczy się dla nas najbliższy trening. Dziś pracujemy nad techniką i przygotowaniem fizycznym. Na szlifowanie taktyki pod konkretnego przeciwnika przyjdzie czas. Skupiamy się na tym by wykonać nasz plan. Koncentrujemy się na najważniejszych rzeczach - gry to zrealizujemy, będziemy gotowi na Armię i kolejnych przeciwników.


143 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon