Półfinałowe zwycięstwo Archers Bydgoszcz [wideo/foto]

W rozegranym w sobotnie (6.07) popołudnie na stadionie przy ulicy Słowiańskiej 7 w Bydgoszczy spotkaniu półfinału Topligi ESL, bydgoska drużyna futbolu amerykańskiego Archers pewnie pokonała gości z Vilnius Iron Wolves 34:0. Tym samym Archersi zapewnili sobie awans do finału rozgrywek, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Warszawie.


Łucznicy rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, a już w jednej z pierwszych akcji swoje kolejne punkty w tym sezonie zdobył niezawodny Szymon Płóciennik, dla którego mecz z Wilnem był okazją do sprawdzenia formy po powrocie po kontuzji. Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty kanadyjski rozgrywający Archers, Luke Zetazate, obsłużył celnym podaniem na przyłożenie także najskuteczniejszego odbierającego drużyny w tym roku, Jakuba Kubackiego.

W drugiej kwarcie bydgoscy futboliści nadal prezentowali skuteczne i zróżnicowane akcje, dwukrotnie zdobywając przyłożenia po akcji podaniowej Wojciecha Perza i akcji biegowej Bartosza Wocha. Ta część meczu to także popis defensywy bydgoskiego zespołu, która skutecznie zatrzymywała poczynania litewskich zawodników. Warto tutaj wymienić chociaży autorów 2 przechwytów: Marcina Pulca i Michała Kwintę, oraz wykonującego tytaniczną pracę na pozycji linebackera Rafała Czerwińskiego.


W drugiej połowie dużo więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali zmiennicy, a ich praca na boisku została ukoronowana kolejnym przyłożeniem po akcji biegowej Bartosza Wocha.

Licznie zgromadzeni na trybunach kibice bydgoskiego zespołu mieli okazję obejrzeć ciekawy i efektowny mecz, ale sztab trenerski i zawodnicy Archers myślami są już przy finałowym starciu z Warsaw Eagles, jedyną drużyną, która do tej pory znalazła sposób na pokonanie bydgoszczan w tym sezonie. Styl i rozmiary półfinałowej wygranej Łuczników pozwalają mieć nadzieję, że i w finale rozgrywek szala zwycięstwa przechyli się na stronę bydgoszczan.
191 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon