Historyczny turniej Minis w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]


Koniec tegorocznych wakacji był bardzo aktywnym czasem dla naszej najmłodszej stażem i wiekiem sekcji - Archers Minis. Podopieczni trenera Karola Chodora najpierw udali się 23 sierpnia do Trzemeszna, gdzie na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyli dwa wspólne treningi z prowadzoną przez trenera Jurka Wieczorka drużyną UKS Husaria Szczecin. Na zakończenie dnia rozegrali ze swoimi szczecińskimi kolegami mecz sparingowy, w którym zwyciężyli 24:12.


Prawdziwe święto futbolu flagowego odbyło się w kolejny weekend w Bydgoszczy. Najpierw w sobotę nasi młodzi zawodnicy spotkali się na minicampie z futbolistami z Gigantów Lublin. Pod czujnym okiem trenerów odbyli oni dwa treningi, doskonaląc swoje umiejętności i próbując swoich sił na tle rówieśników.

W niedzielę do młodzieży z Bydgoszczy i Lublina dołączyli futboliści flagowi ze Szczecina. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Słowiańskiej 7 został tego dnia rozegrany prawdopodobnie pierwszy w Polsce turniej "flagówki" przeznaczony wyłącznie dla zawodniczek i zawodników U13. Wzięły w nim udział cztery drużyny (Archers wystawili dwa zespoły, jeden złożony z młodzieży trenującej od początku istnienia sekcji, a drugi z "rookies"). Obsługę sędziowską turnieju zapewnili zawodnicy Wombatów Warszawa.


Zawody rozegrane zostały w formule "każdy z każdym" i zakończyły się zwycięstwem niepokonanych tego dnia Gigantów Lublin. Kolejne miejsca zajęli: UKS Husaria Szczecin, starsza grupa Bydgoszcz Archers i rookies Bydgoszcz Archers. Warto wspomnieć, że najmłodszy uczestnik turnieju niedługo skończy 7 lat!

Nagrody indywidualne w turnieju zdobyli: MVP ofensywy - Szymon Nowakowski (UKS Husaria Szczecin) MVP defensywy - Karolina Zdziarek (Bydgoszcz Archers) MVP turnieju - Oskar Korulczyk (Giganci Lublin)


ZDJĘCIA


142 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon