Bydgoszcz Archers w pierwszej lidze!

Klub Sportowy Bydgoszcz Archers oficjalnie otrzymał licencję na grę w LFA1 - najwyższym poziomie rozgrywkowym w futbolu amerykańskim w Polsce. Podjęta przez władze Ligi Futbolu Amerykańskiego decyzja jest ukoronowaniem kilku miesięcy starań działaczy bydgoskiego klubu i wyrazem zaufania co do poziomu sportowego i organizacyjnego prezentowanego przez futbolistów Archers. Oznacza to, że już na wiosnę ponownie zobaczymy Łuczników w akcji na stadionie miejskim przy ulicy Słowiańskiej 7, a kibice mogą spodziewać się rywalizacji na najwyższym poziomie.

"Cieszymy się bardzo z faktu otrzymania dzikiej karty w LFA1. Zakładamy sobie bardzo istotny cel, wygrać każdy kolejny mecz. Wiemy, że poziom sportowy ligi jest o wiele wyższy, zatem wzrosły także oczekiwania co do drużyny. Mamy solidny plan treningowy i spory zasób dobrych zawodników, który może dać nam wiele możliwości. Wiem jedno, będziemy gotowi." - zapowiada trener główny bydgoszczan, Mateusz Marciniak.

Aby móc skutecznie rywalizować w lidze, Archers sięgnęli po kilka wzmocnień spoza Bydgoszczy. W barwach Łuczników zobaczymy przede wszystkim ponownie kanadyjskiego rozgrywającego Luke'a Zetazate. "Ten sezon to mój dziesiąty rok w Polsce. Wracam w nim do mojej rodziny, do Bydgoszcz Archers. Kocham ten zespół, kocham tę organizację, bo spotkało mnie w Bydgoszczy wszystko, co najlepsze. Razem idziemy we właściwym kierunku, a ja nie mogę się już doczekać wyjścia z powrotem na boisko." - podkreśla Zetazate. W szeregach Archers zobaczymy także pochodzących z Białorusi ofensywnego liniowego Illię Smirnova (wcześniej Litwins Mińsk) oraz biegacza Zhenyę Efimenkau, w zeszłym sezonie grającego w barwach Warsaw Mets. Klub ogłosił już także pierwsze krajowe transfery: obrońców Jakuba Kapiwąsa i Piotra Fafińskiego z Angels Toruń oraz ofensywnego liniowego Jana Chojnowskiego z Seahawks Gdynia.

Pierwszy mecz nowego sezonu Archers rozegrają 4 kwietnia na swoim boisku, a ich rywalem będzie drużyna Armii Poznań. Oprócz tego Bydgoszcz odwiedzą w tym roku futboliści z Białegostoku (Mistrzowie Polski z 2018 roku), Krakowa i Warszawy, natomiast swoje mecze wyjazdowe Łucznicy zagrają w Katowicach, Zielonej Górze, Gdyni i Szczecinie. Zestaw grupowych rywali gwarantuje wiele emocji, a kibice obecni na meczach domowych bydgoskiej drużyny mogą zawsze liczyć nie tylko na widowisko na boisku, ale także na wiele atrakcji towarzyszących dla całej rodziny.

Warto przypomnieć, że Bydgoszcz Archers prowadzi także drużyny młodzieżowe (U18 i U14), do których młodzież chcąca spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim może dołączyć w każdej chwili. Nowością w sportowej ofercie klubu jest natomiast kobieca drużyna futbolowa. Informacje o tym, jak można dołączyć do grona zawodników Archers można uzyskać na stronie internetowej www.bydgoszczarchers.com lub na fanpage'u na Facebooku.

=============

Aktualności, ciekawostki, informacje z życia klubu https://www.facebook.com/BydgoszczArchers https://www.bydgoszczarchers.com/

155 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon