❓Czy wiesz, że... Nazwa klubu nawiązuje do pomnika „Łuczniczka” (autorstwa prof. Ferdinanda Lepcke), najsłynniejszego symbolu rodzinnego miasta klubu.

Bydgoscy "Łucznicy" to jedyny klub futbolu amerykańskiego w Bydgoszczy .

Klub KS Bydgoszcz Archers to kontynuacja działalności drużyny z 2008 roku .

Zachowując przy tym wszystkie wartości czyli: jedność, równość, braterstwo i wzajemny szacunek względem każdego członka klubu. W 2011 roku, czyli naszym debiucie ligowym, zajęliśmy IV miejsce w Polsce w lidze PLFA8 (zespoły 8 osobowe) 2012 rok to gruntowna przebudowa zespołu, która zaowocowała III miejscem w grupie północnej PLFA8. Rok 2013 to przystąpienie do ligi PLFAII, w której Archers występowały do roku 2016 Rok 2016 awans KS Bydgoszcz Archers do Ligii PLFA I Utrzymanie się w PLFA I w 2017 (sekcja Seniorska) Awans do turnieju półfinałowego PLFA j-8 w 2017 r. (sekcja Juniorska U17) IV miejsce w grupie zachodniej PLFA j-11 w 2017 r. (sekcja Juniorska U19) Mistrz Polski w Futbolu Flagowym w 2017 r. ( sekcja juniorska) Wicemistrz Polski w Futbolu Flagowym w 2017 r. ( sekcja seniorska ) Wicemistrz PLFA 8 w 2018 r. (sekcja Seniorska) Brązowy medalista Mistrzostw Polski PLFA J-8 w 2018 r. ( sekcja juniorska). Finalista European Super League 2019. 

W chwili obecnej KS Bydgoszcz Archers to:
-Drużyna występująca w Lidze Futbolu Amerykańskiego (najwyższy stopień rozgrywkowy)
-Drużyna Archers Junior (13-19)
-Drużyna Archers Minis (8-12)
- Drużyna Archers Girls (drużyna żeńska bez podziału na kategorie wiekowe)
 
Serdecznie zapraszamy do przystąpienia w nasze szeregi zarówno zawodników jak i osoby chcące wspierać organizację drużyny.


🗣 "Wliczając zeszłoroczne zmagania klub dokonał solidnej przebudowy, na tle sportowym jak i organizacyjnym. Tak teraz mogę zdecydowanie powiedzieć, że jesteśmy w pełni przygotowani na nadchodzący sezon. Liczne krajowe jak i zagraniczne wzmocnienia czy powroty do gry byłych zawodników pokazują, że nie jesteśmy drużyną, którą od tak można sobie zlekceważyć." - Mateusz Marciniak, trener główny.

Rekrutacja

KS Bydgoszcz Archers prowadzi stały nabór do grup młodzieżowych dla chłopców i dziewczynek w wieku 8-18 lat


Zapraszamy na treningi na boisko przy ul. Słowiańskiej 7

© 2019 by Box Media Denis Czarzasty

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon